Miękkie pranie w miękkiej wodzie

Wiemy już, że twarda woda ma negatywny wpływ na jakość działania urządzeń grzewczych, wygląd naczyń, a nawet armatury. Dowiedzieliśmy się też, że winowajcami takiego stanu rzeczy są sole wapnia i magnezu. Warto wiedzieć również, że twarda woda ma wpływ na jakość prania.

 

O kamieniu kotłowym słów kilka

 

Sole wapnia i magnezu są istotnym składnikiem dla naszego organizmu. Niemniej jednak nie są nimi zainteresowane nasze urządzenia domowe, którym te związki po prostu szkodzą. Czajnik, żelazko, ekspres do kawy, kabina prysznicowa, pralka dostatecznie często zachodzą osadem, dlatego warto rozejrzeć się za dobrym zmiękczaczem wody, który skutecznie zapobiegnie osadzaniu się kamienia. To dość istotna sprawa, gdyż osad to nie tylko kwestia wyglądu, estetyki. Skumulowany na częściach grzewczych z czasem może doprowadzić do awarii.

 

Co w kwestii prania?

 

Piorąc tkaniny w twardej wodzie, każdy z nas zdążył przekonać się, że bez dobrego płynu do płukania tkanin, pranie po wyjęciu z pralki jest sztywne i szorstkie. Poza tym materiał zawsze nadaje się do prasowania. To wynik osadzania się kamienia na powierzchniach tkanin. Przenika on również głębiej we włókna, przez co materiał traci kolor. Zastosowanie zmiękczacza wody niesie ze sobą kolejną korzyść. Miękka woda wymaga nieznacznej ilości proszków czy płynów do prania. Woda twarda obniża ich skuteczność, przez co musimy użyć ich zdecydowanie więcej. Wydatek na zmiękczacz wody relatywnie szybko zwraca się, co widoczne jest na wielu przykładach w każdym gospodarstwie domowym.