Naczynia bez zacieków. Jak to możliwe?

Błyszczące naczynia można uzyskać dzięki specjalnym środkom, tzw. nabłyszczaczom. Można polerować je specjalnymi ściereczkami do polerowania szyb. Taki efekt można uzyskać jednak o wiele prościej, posiadając w domu miękką wodę. W naszym kraju niestety nie ma regionów, w których twardość wody jest zadowalająca. Mamy wodę średnio twardą lub twardą, którą warto zmiękczać przy pomocy specjalnych zmiękczaczy.

 

Naczynia i sztućce bez zacieków

 

Zacieki na naczyniach i sztućcach to skutek twardej wody, a dokładniej rzecz ujmując osadu, czyli kamienia kotłowego. Blask szkła czy ceramiki w takich warunkach jest bardzo trudny do uzyskania. Tym bardziej, że są to dodatkowo zacieki spowodowane źle spłukanymi detergentami, z których korzystamy, myjąc naczynia. Tak samo sprawa wygląda w przypadku armatury łazienkowej. Można powiedzieć stop syzyfowej pracy, decydując się na któryś ze zmiękczaczy wody.

 

Oszczędności warte szczególnej uwagi

 

Zakup urządzenia do zmiękczania wody niesie ze sobą oszczędności. Na czym oszczędzamy? Z całą pewnością na kolejnych detergentach, których używamy do mycia, prania i sprzątania. W miękkiej wodzie potrzebujemy ich zdecydowanie więcej. Oszczędzamy również na naprawach urządzeń takich jak czajniki, żelazka, ekspresy do kawy, pralki, zmywarki, bojlery, kotły, a często też na zakupie nowych. Niektóre z poważnych awarii nie da się usunąć. Konieczny staje się zakup nowego urządzenia. Nie zapominajmy o oszczędności czasu dzięki wyeliminowaniu syzyfowych prac.