Potrzebna miękka woda

Miękka woda niesie ze sobą wiele korzyści. To prawda, że dzięki niej możemy poprawić wygląd naszej skóry, jakość prania, stan techniczny urządzeń gospodarstwa domowego. Twarda woda powoduje powstawanie osadu, który nie tylko nieestetycznie wygląda na armaturze łazienkowej czy kuchennej, ale prowadzi do poważnych awarii pralek, zmywarek, kotłów, jak również instalacji kanalizacyjnych.

 

Zmiękczacz wody to podstawa

 

Na szczęście mamy wybór, którym jest zmiękczacz wody. Na czym polega jego działanie? W skrócie można ująć to tak. Twarda woda zawiera jony wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za osad niosący ze sobą tyle negatywnych skutków. Zmiękczacz wody wymienia je na jony sodu. Dokładnie dzieje się to za sprawą działania złoża jonowymiennego, które naładowane jest jonami sodu. Jedyna uwaga. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych muszą prowadzić dietę ubogą w sód, nie mogą korzystać z tak przefiltrowanej wody.

 

Jakie korzyści?

 

Brak kamienia kotłowego, czyli tzw. warstwy osadu to sporo korzyści. Zacznijmy od oszczędności. Oszczędzamy na kosztach zużycia energii cieplnej, kosztach napraw urządzeń agd. Wydajemy zdecydowanie mniej na detergenty, środki piorące. Nie wydajemy pieniędzy na środki zmiękczające tkaniny. Miękka woda to również więcej zdrowia dla naszej skóry i włosów. Nie borykamy się z problemami skórnymi – nie wydajemy więc pieniędzy w aptekach i na prywatne wizyty u dermatologów. Zmiękczacze wody jak widać mają ogromny wpływ na komfort naszego życia. W takie urządzenie warto wyposażyć każdy dom.