Twarda woda nie dla skóry. Co robić?

Relatywnie wiele mówi się o twardej wodzie w kontekście urządzeń w gospodarstwie domowym oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych. Warto jednak przyjrzeć się jej znaczeniu w kwestii naszego zdrowia, a zwłaszcza zdrowia naszej skóry. Woda z wysokim stężeniem minerałów, takich jak magnez czy wapń jest przeciwwskazana skórze wrażliwej. Ogólnie nie służy ona żadnemu rodzajowi skóry. Niemniej jednak skóra podatna na podrażnienia tym bardziej nie powinna mieć z nią styczności.

 

Twarda woda – wróg skóry

 

Twarda woda nie rozpuszcza dostatecznie dobrze kosmetyków, których używamy do mycia. W wyniku tego dużo trudniej jest je spłukać. O wiele prościej jest spłukać pianę, która bardzo dobrze wytwarza się w wodzie miękkiej. Źle spłukane kosmetyki pozostające na naszej skórze to niebezpieczeństwo pod postacią zatkanych porów i podrażnień. Twarda woda może powodować trądzik oraz stany zapalne skóry zwłaszcza przy jej obniżonej kondycji. Dermatolodzy są zgodni co do tej tezy, dlatego też w trosce o zdrowy stan skóry zalecają zmiękczanie wody.

 

Co robić?

 

Z całą pewnością dla dobra skóry, ale też wielu urządzeń gospodarstwa domowego warto postawić na zmiękczacz wody. Jest to spory wydatek, ale taki, który pod postacią większego komfortu życia i oszczędności zwraca się relatywnie szybko. Na rynku znajdziemy szeroki wybór urządzeń zmiękczających wodę. Zakupu koniecznie dokonujemy w sprawdzonej firmie. W dobie internetu nie jest to rzeczą trudną, a daje gwarancję, że kupujemy urządzenie warte swojej ceny.